Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Centrum handlowe w Jaworze. Amwin buduje dla PSB Pagaz

Tagi:
Amwin
,
Centrum handlowe
,
Market budowlany
,
obiekty magazynowe

Firma Amwin rozpoczęła realizację nowej inwestycji dla PSP Pagaz - sieci hurtowni oraz marketów z materiałami budowlanymi. Centrum handlowe, które powstanie w Jaworze (woj. dolnośląskie) będzie mieścić takie marki jak: Mrówka, Profi, Media Expert. Amwin zajmie się przygotowaniem koncepcji, pełnobranżowego projektu oraz wykonaniem obiektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Obiekt zostanie oddany do użytku w listopadzie 2012 r.

Amwin buduje centrum handlowe dla PSP Pagaz

Centrum handlowe będzie mieścić takie marki jak: Mrówka, Profi, Media Expert, a także dodatkowe powierzchnie handlowe. Obiekt zostanie wykonany w technologii konstrukcji żelbetowej oraz obudowy ściennej w systemie lekkich płyt warstwowych. W konstrukcji dachu zostanie wykorzystane drewno klejone, co w połączeniu z odpowiednią kolorystyką ma nadać obiektowi oryginalny i ciepły wygląd. Jak zapewnia projektant centrum handlowego w Jaworze, firma Amwin, drewno klejone charakteryzuje się dużą wytrzymałością, jest łatwe w obróbce i bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Amwin, firma zajmująca się projektowaniem oraz wykonawstwem hal i biurowców jest odpowiedzialna za przeprowadzenie całego procesu budowlanego - przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu, dostawę i montaż hali, wykonanie wszystkich instalacji, wykonanie biur, zagospodarowanie terenu oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu i serwisowanie w przyszłości.

Centrum handlowe w Jaworze (wizualizacja)
Centrum handlowe w Jaworze (wizualizacja)
Fot.: Amwin

Obiekt magazynowo-produkcyjny dla firmy Pol-Strautmann

Firma Amwin zakończyła budowę obiektu magazynowo-produkcyjnego dla niemieckiej firmy Pol-Strautmann. Budynek o łącznej powierzchni 3600 mkw. powstał w Lwówku (woj. wielkopolskie). Firma Amwin zajęła się przygotowaniem koncepcji, pełnobranżowego projektu oraz wykonaniem obiektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Dla wydziału spawalnictwa i obróbki skrawaniem zastosowano centralny system odciągowy, który pozwolił na zmniejszenie ilości przebić dachowych, które są jednym z najbardziej newralgicznych miejsc z uwagi na szczelność budynku. Ponadto centralne systemy odciągowe pozwalają na odprowadzenie pyłu z kilku maszyn jednocześnie poprzez kanały wentylacyjne, co zapewnia utrzymanie czystego powietrza na hali.

Wykonawca Pol-Strautmann jest producentem maszyn rolniczych i urządzeń biogazowych. Hala została wykonana w technologii konstrukcji stalowej oraz obudowy ściennej w systemie lekkich płyt warstwowych. Do zadań wykonawcy należało również zagospodarowanie terenu o powierzchni ok. 3000 mkw.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: