Warsaw Build 2014 – design dla architekta

2014-07-10 16:11
Warsaw Build 2014
Autor: LENTEWENC

Konferencje, wykłady, prelekcje, pokazy, debaty o architekturze i urbanistyce – i to wszystko w jednym miejscu! Program tegorocznych targów Warsaw Build 2014 - 18-20 września - ma bogaty program skierowany do architektów i projektantów wnętrz.

Warszawskie Centrum EXPO XXI podczas targów Warsaw Build 2014 zamieni się 18-20 września w międzynarodową arenę łączącą architektów i projektantów z producentami materiałów budowlanych, deweloperami i inwestorami – również indywidualnymi, którzy ostatniego dnia targów będą mogli dołączyć do profesjonalistów.

  • Polska Architektura XXL

Okazją do zapoznania się z architekturą w najlepszym krajowym wydaniu będzie cykl prezentacji laureatów plebiscytu „Polska Architektura XXL” organizowanego przez Grupę Sztuka Architektury. W rozstrzygniętym pod koniec lutego plebiscycie wyróżnione zostały najlepsze projekty architektury kubaturowej, wnętrz oraz krajobrazu. Najciekawsze z nich zostaną zaprezentowane właśnie podczas targów Warsaw Build. Wśród nich m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa konsorcjum biur Lahdelma & Mahlamaki i Kuryłowicz & Associates oraz obiekty według projektów Wojciecha Borowczyka, Macieja Kurkowskiego, Piotra Jakubowskiego czy Anny Urbańskiej i Weroniki Kiersztejn.

  • Urbanistyka po polsku

Powrót do historycznej, tradycyjnej kompozycji miast oraz urbanistyki zorientowanej na społeczność lokalną, redukcja ruchu samochodowego na rzecz poruszania się pieszo lub rowerem – oto niektóre założenia ruchu „Nowej Urbanistyki" – za granicą wdrażanej od dziesięcioleci, w Polsce dopiero raczkującej. Jak powinniśmy wdrażać założenia Nowej Urbanistyki? Jakie są trendy w tej dziedzinie i jak wyglądają pierwsze, polskie realizacje? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy panelu dyskusyjnego „Nowa Urbanistyka po polsku”, który odbędzie się 18 września, czyli pierwszego dnia targów.

  • Architektura współczesna i jej manifesty

Zebranie najważniejszych teorii i manifestów architektonicznych w jednej publikacji - takiego zadania podjęli się pod koniec lat 90. Charles Jencks i Karl Kropf. I tak powstał bestseller, wydawany w wielu językach na całym świecie. Po 17 latach od premiery pierwszego wydania książki „Theories and manifestoes of contemporary architecture” ukazało się również jej polskie tłumaczenie – „Teorie i manifesty architektury współczesnej”. W publikacji znalazły się dzieła najbardziej znanych architektów architektury współczesnej. I właśnie „Teoriom i manifestom architektury współczesnej” zostanie poświęcona dyskusja zorganizowana drugiego dnia targów Warsaw Build.

  • Kolor we wnętrzach
  • W jaki sposób kolor wpływa na klimat wnętrza? Jak odpowiednio wkomponować go w aranżację wnętrz? Między innymi tymi zagadnieniami zajmie się architekt wnętrz Krzysztof Ziółkowski, podczas swojej prelekcji „Kolor we wnętrzach”, zaplanowanej na 20 września (trzeci dzień targów). Przez cały dzień odwiedzający będą mogli również odwiedzić prowadzony przez niego specjalny punkt konsptacyjny.

    Co jeszcze czeka miłośników architektury podczas targów Warsaw Build 2014? 
    - Dobry design, architektura i budownictwo to tematy wręcz nierozerwalne. Dlatego wszystkim architektom, projektantom wnętrz i innym osobom związanym z branżą, oprócz wydarzeń kierowanych stricte do nich, polecamy również i te pozostałe. Ekspozycja „Nowoczesna Łazienka”, punkt konsptacyjny Zrzeszenia Montażystów Stolarki, prelekcja „Akustyka w Budownictwie”, czy wreszcie Gala Liderów Rynku Stolarki, to tylko niektóre z nich. Szczegółowy program targów jest już dostępny na naszej stronie internetowej. Zapraszamy architektów, projektantów wnętrz, jak i wszystkich miłośników architektury i designu. Również konsumentów, do których adresowany jest trzeci dzień imprezy. Będzie się działo! – obiecuje Anna Rabiej z firmy Lentewenc, organizatora imprezy.

    Osoby zainteresowane odwiedzeniem targów Warsaw Build 2014 mogą się bezpłatnie zarejestrować >>
    Rezerwacji stoisk targowych >>

    Czy artykuł był przydatny?
    Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
    Czytaj więcej