Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wieści z rynku

Viessmann inwestuje w Legnicy

Tagi:
ekologiczne bloki
,
inwestycje Legnica
,
inwestycje Viessmann
,
Legnica
,
praca Legnica
,
praca Viessmann
,
systemy grzewcze
,
Viessmann
,
Viessmann Technika Grzewcza

Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy - producent systemów grzewczych, podpisał umowę ze Strefą Aktywności Gospodarczej Sp. z o.o. na dzierżawę i zagospodarowanie na cele produkcyjne hangaru położonego w pobliżu lotniska. Jeszcze w tym roku ruszy w nim produkcja proekologicznych bloków energetyczno-cieplnych stosowanych w biogazowniach warta kilka milionów euro. Docelowo przy produkcji pracę znajdzie 100 osób.

Zakład powstanie w jednym z hangarów, znajdujących się przy legnickim lotnisku, wydzierżawionym na 15 lat przez Viessmann Sp. z o.o. od SAG Sp. z o.o. Viessmann zainwestuje w modernizację budynku kilka milionów złotych.

Firma Viessmann została wyłoniona przez SAG na drodze przetargu. Viessmann Legnica zaproponował najbardziej korzystną ofertę cenową, jak również zagwarantował szybkie uruchomienie produkcji i zatrudnienie. Już w sierpniu rozpocznie się rekrutacja pierwszych 30 pracowników. Docelowo w nowym zakładzie produkcyjnym Viessmann w Legnicy znajdzie pracę w sumie 100 osób.

– Poszukujemy specjalistów, elektryków, spawaczy i monterów. Chcemy ruszyć z produkcją już na przełomie września i października - mówi Tomasz Tomczak z zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy.

13 lipca 2010 r. w Urzędzie Miasta Legnicy odbyła się konferencja prasowa z udziałem Tomasza Tomczaka - członka zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego - prezydenta Legnicy  i Zbigniewa Czechowskiego - prezesa Strefy Aktywności Gospodarczej. Zakład Produkcyjny Viessmann będzie produkował bloki energetyczno-cieplne do biogazowni, a także inne podzespoły grzewcze. Docelowa produkcja będzie warta kilka milionów euro.
13 lipca 2010 r. w Urzędzie Miasta Legnicy odbyła się konferencja prasowa z udziałem Tomasza Tomczaka - członka zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego - prezydenta Legnicy i Zbigniewa Czechowskiego - prezesa Strefy Aktywności Gospodarczej. Zakład Produkcyjny Viessmann będzie produkował bloki energetyczno-cieplne do biogazowni, a także inne podzespoły grzewcze. Docelowa produkcja będzie warta kilka milionów euro.
Fot.: Stan Kochański

Inwestycja ta to szansa rozwoju dla miasta Legnica oraz regionu. Firma Viessmann już od 10 lat inwestuje w tym mieście. W 2000 r. w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstał Zakład Produkcyjny Viessmann Technika Grzewcza, w którym przy produkcji kotłów grzewczych i podzespołów do urządzeń techniki grzewczej pracuje już 500 osób.


Grupa Viessmann jako wiodący producent systemów techniki grzewczej oferuje kompletny program do indywidualnych rozwiązań z efektywnymi systemami dla wszystkich nośników energii i obszarów zastosowań, od domów jednorodzinnych, poprzez duże budynki mieszkalne, aż do obiektów usługowych i przemysłowych oraz lokalnych sieci ciepłowniczych. Założone w 1917 r. przedsiębiorstwo rodzinne zatrudnia na całym świecie 8 600 pracowników, a jego łączne obroty wynoszą około 1,7 mld euro. Viessmann jest nastawiony na działalność na całym świecie, posiada 16 zakładów w Niemczech, Francji, Kanadzie, Polsce, na Węgrzech, w Austrii, Szwajcarii i w Chinach oraz organizacje dystrybucji w 37 krajach i 120 oddziałów handlowych.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: