Targi BAU 2017 prezentują program

2016-10-06 13:26
targi bau
Autor: Biuro Targów Monachijskich w Polsce

Podczas targów BAU 2017 zaprezentuje się ponownie ponad 2000 wystawców z ponad 40 krajów, co oznacza, że tereny targowe Messe München zostaną całkowicie wypełnione. Targi BAU odbędą się od 16 do 21 stycznia 2017 roku.

Na powierzchni 185 000 m2 targów BAU wystawcy prezentują materiały i systemy dla szeroko pojętego budownictwa. 2000 wystawców z 40 krajów oraz 250 000 odwiedzających, a także, czego mogą pozazdrościć inni organizatorzy targów, 400 firm na liście rezerwowej.

Targi BAU stały się ważnym źródłem informacji dla wszystkich, którzy są zaangażowani w planowanie i budowanie: począwszy od inwestorów, przez planistów i architektów, aż po rzemieślników oraz osoby zarządzające budynkami. Producenci materiałów budowlanych dostosowują prezentacje nowości produktów do cyklu targów BAU. Największy udział wśród odwiedzających targi BAU stanowi przemysł i roboty budowlane - 37%. Silnie reprezentowany na targach jest tradycyjny handel materiałami budowlanymi/inny handel - 30%. Grupa projektantów, architektów i inżynierów budownictwa stanowi 26% odwiedzających. 3% odwiedzających targi BAU to reprezentanci rynku mieszkaniowego i branży nieruchomości, 4% z firm badawczych i szkolnictwa wyższego.

Program targów BAU 2017

Starannie opracowywany jest program targów. W 2017 roku organizatorzy postawili na 4 wiodące tematy: Inteligentne fasady, Projektowanie cyfrowe, budowanie i eksploatowanie, Osieciowane domy, Budownictwo i mieszkanie 2020.

Podczas forum „Przyszłość budownictwa“ znani projektanci, architekci i inżynierowie budownictwa na przykładach projektów wyjaśnią, jak wygląda budowa i projektowanie przyszłości. Prelegenci Forum: David Chiepperfield, Londyn; Christoph Timm, SOM, Nowy Jork; Kasper Jensen, 3XN, Kopenhaga; Jean Philippe Vassal, Lacaton&Vassal, Paryż; Anna Popelka, PPAG architects, Wiedeń będą rozmawiać o inteligentnych materiałach budowlanych, BIM, innowacyjnych koncepcjach mieszkaniowych, spełniających wymagania energetyczne, tj. mieszkaniach dostępnych.

Codziennie trzech referentów reprezentujących światowe, renomowane biura architektoniczne oraz trzech przedstawicieli przemysłu podejmie dyskusje dotyczącą nowych osiągnięć oraz trendów w ramach wykładów „Architekt i przemysł w dialogu“.

Na odwiedzających czekają także pokazy specjalne oraz Długa Noc Architektury.

Konkurs studencki Die Archi-World Academy organizowany przez targi BAU przechodzi do trzeciej rundy. Tegoroczny temat brzmi: „Responsible Future Architecture“. Studenci architektury i młodzi architekci z całego świata zostali zaproszeni do złożenia stosownych projektów. Zwycięzcy mogą się cieszyć stażem w największych biurach architektonicznych świata. Również na targi BAU 2017 dwanaście renomowanych biur architektonicznych z całego świata odda do dyspozycji miejsca praktyk, w tym obok firmy Coop Himmelblau pojawiają się takie znane nazwy jak SBA Architects z Niemiec, Rudy Ricciotti z Francji, czy też Grafton Architects z Irlandii. Szefowie zgłoszonych dwunastu biur architektonicznych stanowić będą jednocześnie jury.

Inwestycje targów BAU

Ze względu na pełne obłożenie powierzchni targowej Targi Monachijskie inwestują w budowę dwóch kolejnych hal. Budowa tych hal zajmie dwa lata. Od 2018 roku do dyspozycji wystawców będzie 20 000 metrów kwadratowych więcej niż dotychczas.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej