Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wieści z rynku

Kobieta budowlaniec

Tagi:
Kobieta budowlaniec
,
rynek budowlany
,
sektor budowlany

Coraz większe braki kadrowe w firmach budowlanych podsunęły pomysł urzędom pracy - budowlaniec w spódnicy.

Fot.: Galeco

Sektor budowlany napędzany unijnymi środkami oraz wzrostem gospodarczym, nie nadąża z obsługą inwestycji. Brak wykwalifikowanej siły roboczej (masowa emigracja zarobkowa budowlańców) otworzył tę, dotychczas uważaną za męską, branżę dla kobiet. Urzędy pracy (np. w Gdańsku) organizują kursy przygotowujące płeć piękną do wykonywania zawodów budowlanych.

Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu kobiety bez trudu znajdują pracę. Lepiej płatną niż w zajęciach przypisywanych kobietom, jak np. sprzątanie czy praca w sklepie. Zadowoleni są i pracodawcy, według nich panie są dokładniejsze i lepiej zorganizowane od mężczyzn. Świetnie sprawdzają się podczas prac wykończeniowych (malowanie, tapetowanie, układanie elementów dekoracyjnych) i doskonale radzą sobie z obsługują nowoczesnych sprzętów budowlanych. Także nadzór budowlany czy kierowanie całą budową coraz częściej należy do kompetencji "płci pięknej". Zaś producenci materiałów budowlanych chętniej widzą kobiety w roli przedstawiciela handlowego.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: