Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wieści z rynku

Izolacja termiczna i akustyczna: nowa linia technologiczna w zakładzie Isover w Gliwicach

Tagi:
Isover
,
izolacja akustyczna
,
izolacja termiczna

Odporne na wysoką temperaturę maty siatkowe TECH Wired Mat MT oraz wydajne izolacje termiczne i akustyczne będą produkowane w gliwickim zakładzie Isover. Uruchomiono w nim właśnie nową linię technologiczną.

Uroczystego otwarcia linii produkcyjnej dokonali: Michael Berger - dyrektor rozwoju izolacji technicznych Isover, Filipe Ramos - dyrektor generalny Isover Polska oraz Piotr Wojaczek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Uroczystego otwarcia linii produkcyjnej dokonali: Michael Berger - dyrektor rozwoju izolacji technicznych Isover, Filipe Ramos - dyrektor generalny Isover Polska oraz Piotr Wojaczek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Fot.: Isover

Należąca do międzynarodowej grupy Saint-Gobain, marka Isover to światowy lider w produkcji materiałów izolacyjnych. Dzięki tej inwestycji, polski zakład tej firmy stanie się dużym dostawcą izolacji dla branży energetycznej, petrochemii i przemysłu do wielu państw Europy Środkowej i Skandynawii.

Nie tylko izolacja termiczna

Dodajmy, że w swoim gliwickim zakładzie firma ma kilka nowoczesnych linii do produkcji oraz przetwarzania wełny mineralnej – skalnej i szklanej. Nowo otwarta linia przeznaczona jest do produkcji skalnych mat siatkowych, zapewniając ochronę termiczną, ogniową, akustyczną i antykorozyjną do wielu zastosowań w energetyce i w przemyśle. W najbliższych latach firma spodziewa się wzrostu zapotrzebowania na izolacje termiczne i akustyczne, zwłaszcza w branży energetycznej. – Innowacyjne rozwiązania z polskiego zakładu Isover w Gliwicach znajdą zastosowanie w wielu elementach w zakładach przemysłowych, takich jak np.: rurociągi, kotły, elektrofiltry, turbiny, cyklony czy zbiorniki – mówi Paweł Polak, kierownik produktu Isover.

 

Fabryka izolacji termicznych w ciągłej rozbudowie

 

Projekt nowej inwestycji obejmował budowę jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych na świecie o mocy 30 tys. ton rocznie oraz dodatkowego magazynu o powierzchni kilku tysięcy metrów kw. Koszt projektu zrealizowanego w ramach rozwoju Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to 30 mln zł. Dotychczas w rozbudowę i modernizację zakładu produkcyjnego w Gliwicach, Grupa Saint-Gobain zainwestowała łącznie ponad 630 mln zł. Fabryka w Gliwicach zatrudnia ponad 320 pracowników i produkuje rocznie ponad 60 tys. ton wełny szklanej i blisko 30 tys. ton wełny skalnej.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: