III Kongres Mieszkaniowy 2016

2016-09-27 14:35
III Kongres Mieszkaniowy
Autor: brak danych

Od lat nie udaje się rozwiązać problemów mieszkaniowych Polaków, bo z rynkowej oferty mogą korzystać tylko ci lepiej sytuowani. Czy będzie lepiej? Podczas już III Kongresu Mieszkaniowego, którego organizatorem są Polski Związek Firm Deweloperskich oraz szkoła Główna Handlowa w Warszawie, eksperci, analitycy, przedstawiciele rządu, samorządów i finansiści będą dyskutować o aktualnej sytuacji rynku nowego budownictwa mieszkaniowego. Kongres odbędzie się 6 października 2016 we Wrocławiu.

Żeby mieszkania na rynku pierwotnym były bardziej dostępne, deweloperzy muszą poszukać rozwiązań jak budować taniej. Czy możliwe jest budowanie za 2,5 tys zł/m2? Czy prawo może wspomóc budownictwo mieszkaniowe? To tylko wybrane zagadnienia, które zostaną poruszone podczas III Kongresu Mieszkaniowego w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu.

- W programie Kongresu jest sześć debat merytorycznych w dwóch blokach równoległych, które będą dotyczyły wszystkich aspektów budowy mieszkań. Uczestnicy spotkania będą debatowali m.in. na temat przeszkód, ułatwień oraz rozwiązań, umożliwiających obniżanie kosztów budowy mieszkań – zapowiada Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Przedstawiciele rządu, deweloperzy oraz eksperci ze świata nauki ocenią rozwój mieszkalnictwa w trzech segmentach rynku. Powiedzą, m.in. jakie ryzyka stoją przed mieszkalnictwem i jak im zaradzić? Co zmieni Narodowy Program Budowy Mieszkań oraz czy sektor prywatny i publiczny wciąż będą działać na tych samych zasadach? Zamierzeniem organizatorów, uczestników na pewno też, jest życzenie by wnioski płynące z debat mogły mieć realny wpływ na poprawę obecnej sytuacji, również m.in. dzięki dialogowi z reprezentantami Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Energii. Punktem wyjścia do rozmów będą zmiany w warunkach technicznych, ograniczenia gruntowe oraz trudna sytuacja na rynku finansowym w sektorze mieszkaniowym. Kongres ma wypracować rekomendacje, które zostaną przedłożone stronie rządowej. Miejmy nadzieję, że będzie to bardziej skuteczne niż pokazują to dotychczasowe doświadczenia, bo swoją obecność na Kongresie potwierdził Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, rzadko uczestniczący w tego typu branżowych spotkaniach.

Na stronie III Kongresu Mieszkaniowego można zapoznać się ze szczegółowym programem. Oczywiście, udział jest bezpłatny, jednak trzeba wcześniej zarejestrować się >>

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej