Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wieści z rynku

DKBE 2017 – debata o najnowszych rozwiązaniach i standardach w branży HVAC

Tagi:
HVAC
,
klimatyzacja
,
konferencja
,
Lindab
,
ogrzewanie
,
PGE Narodowy
,
Stadion Narodowy
,
wentylacja

Producent systemów wentylacyjnych Lindab, wsparty przez partnerów z branży budowlanej, organizuje 5 października 2017 „Debatę o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym”.

Fot.: Lindab

Do 2020 roku wszystkie kraje Unii Europejskiej mają zmniejszyć zużycie energii o 20% i opracować strategię dalszych oszczędności. To dla Polski ogromne wyzwanie, bo mamy spore zaległości w unowocześnianiu energetyki w wprowadzaniu na szeroka skalę rozwiązań wykorzystujących energię odnawialną. Wśród obszarów, gdzie obserwujemy spore zużycie energii i gdzie potrzebne jest podniesienie efektywności jest branża HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning), czyli dział inżynierii sanitarnej zajmujący się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.

DKBE 2017 w zamyśle organizatorów ma stać się debatą, która otworzy szeroką dyskusję na temat zmian na rynku HVAC i edukacji w zakresie najnowszych technologii stosowanych w systemach wentylacyjnych. Tematyka konferencji została podzielona na 3 bloki tematyczne:

  • Komfort – punktem wyjścia do dyskusji musi być zagwarantowanie zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników budynków. Prelegenci będą poruszali zagadnienia takie jak: technologie zarządzania i optymalizacji klimatu wewnętrznego, wpływ klimatu na wydajność pracy i certyfikaty zapewniające spełnianie najwyższych standardów.
  • Budownictwo – w ramach tego bloku omawiany będzie wpływ zmian na architekturę budynków i wymagania dyrektywy UE w kontekście polskiego kodeksu urbanistyczno-budowlanego i warunków eksploatacji budynków.
  • Energooszczędność – podczas tej debaty przedstawiony zostanie szereg rozwiązań, które pozwalają podnieść efektywność energetyczną branży HVAC, takie jak: systemy wentylacyjne o podwyższonej klasie szczelności, rekuperacja, zmiennowydatkowe systemy VAV, a także inteligentne systemy pomiarów i zarządzania powietrzem.

Miejscem DKBE 2017 będzie stadion PGE Narodowy. Formularz rejestracyjny, harmonogram wykładów i szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.dkbe2017.pl >>

 


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: