Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wieści z rynku

Budownictwo hamuje PKB

Tagi:
budownictwo
,
GUS

Gospodarka ciągnie w dół, udział ma w tym budownictwo. GUS podał, że wzrost PKB po trzech kwartałach tego roku wyniósł 2,5% w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2015. Prognozy były bardziej optymistyczne, a analitycy za winnego takiego wyniku wskazują właśnie na słabe wyniki tej branży... 

Przypomnijmy, że korekta wzrostu PKB trwa już od jakiegoś czasu. Najpierw miało być ok. 3,5%, Potem urealniono ten wskaźnik na 2,9%. Wynik 2,5% (to tzw. szybki szacunek, pierwszy regularny szacunek PKB za III kwartał 2016, zostanie opublikowany 30.11.2016) powinien być jednak ostrzegawczy.

Zapytani o taki stan rzeczy eksperci twierdzą, że dynamika w większości sektorów jest zadowalająca, z wyjątkiem jednego – budownictwa.
Liczby nie kłamią – w budownictwie inżynieryjnym produkcja wyniosła 23 mld zł, czyli aż o 22,6% mniej niż po III kw. 2015, po dziewięciu miesiącach produkcja budowlano-montażowa była o 15,4% niższa, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Fot.: GUS

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: