BUDMA 2017 – Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej

2017-01-25 17:37
Budownictwo pasywne
Autor: Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, siedziba w Gdańsku

Budownictwo pasywne to już nie daleka przyszłość, to już wymóg teraźniejszości. Do tego by budynki zużywały jak najmniej energii obligują nie tylko przepisy, ale i nasze portfele. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się od kilku lat na BUDMIE organizowane podczas targów konferencje w cyklu Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej.

Wciąż pojawiają się nowe technologie, poprawiające efektywność energetyczną, ale głównym motorem wdrażania budownictwa energooszczędnego musi być zmiana w myśleniu i zachowaniu społeczeństwa. Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej od 10 lat promuje wiedzę o budownictwie pasywnym oraz stosowaniu energooszczędnych technologii charakteryzujących się dużą efektywnością energetyczną.

Kolejne już Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej odbędzie się podczas targów BUDMA w dniach 08-09 lutego 2017, pawilon 15, sala 1ABC. Ze względu na bogaty program merytoryczny, tradycyjnie spotkanie jest 2-dniowe. Organizatorzy − PIBP oraz MTP − zapraszają na Forum każdego zainteresowanego tym tematem, ale szczególnie architektów, projektantów, urbanistów i studentów. W standardzie budynku pasywnego można budować dzisiaj zarówno domy jedno- jak i wielorodzinne, a także hotele, budynki komunalne, biurowce, szkoły, hale sportowe i pływalnie. Takie obiekty mogą mieć praktycznie dowolną architekturę.

M.in. o takich realizacjach, zasadach projektowania i nowościach w dziedzinie energooszczędnych technologii będzie podczas Forum poświęcone bardzo miejsca. Ale to nie wszystko. Warto przestudiować szczegółowy program tego wydarzenia >> i wybrać najbardziej interesujące dla siebie seminaria lub prezentacje.

Udział w Forum wymaga rejestracji na stronie organizatora >>

Forum Budownictwa Pasywnego BUDMA 2017
Autor: Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej