Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wieści z rynku

BUDMA 2015 – wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”

Tagi:
Architektura-murator
,
BUDMA
,
Mies van der Rohe
,
Życie w architekturze

BUDMA 2015 rozpoczyna się już 10 marca. Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na wykład Moniki Arczyńskiej, poświęcony konkursom architektonicznym ŻYCIE W ARCHITEKTURZE i Mies van der Rohe Award

Monika Arczyńska jest stałym współpracownikiem miesięcznika „Architektura-murator”, wykładowcą na Politechnice i Uniwersytecie Gdańskim, autorką bloga SIX LETTER CITY. Od 2006 roku pracuje w irlandzkiej pracowni architektonicznej Heneghan Peng Architects. Architektka specjalizuje się głównie w projektowaniu budynków użyteczności publicznej. W portfolio ma m.in. projekty Wielkiego Muzeum Egipskiego, Giant’s Causeway Visitor Centre, Muzeum Palestyny, Narodowego Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie.

Jako pracownik naukowy zajmuje się problemami polityki mieszkaniowej. W swojej pracy doktorskiej badała relacje pomiędzy społeczeństwem konsumpcyjnym a zrównoważonym mieszkalnictwem.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE I BUDMA

Ostatnie lata to wyjątkowy czas dla polskiej architektury. Liczne realizacje uznanych architektów, rosnąca jakość wykonawstwa oraz fundusze unijne sprawiły, że jej poziom podnosi się z roku na rok. Polski rynek otworzył się na zagranicznych projektantów, co pokazują nominacje do konkursu im. Miesa van der Rohe. Wszystkie wyróżnione w nim obiekty z Polski zaprojektowali zagraniczni architekci. Zachodzące zmiany dokumentuje też polski konkurs „Życie w architekturze”, organizowany przez „Architekturę-murator”. Oba konkursy podsumowują ostatnie dwa lata, różnią się jednak m.in. zasięgiem, liczbą nominacji i sposobem ich zgłaszania. Który z nich jest bardziej reprezentatywny dla polskiej architektury? (M. Arczyńska)

Wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”
12 marca 2015, godz.16:00-17:00
BUDMA, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań
pawilon 6A, Forum INSPIRACJE

Monika Arczyńska - wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”
Monika Arczyńska - wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”
Fot.: ARCHITEKTURA-murator

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: