Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Najnowsze kontrakty

Erbud wybuduje osiedle w Gdańsku

Tagi:
Alfa Park
,
Erbud
,
Gdańsk

Za 41 mln zł Erbud wybuduje zespół budynków mieszkalnych w Gdańsku.

Fot.: JWK

ERBUD został wybrany, jako generalny wykonawca na realizację robót budowlanych związanych z wykonaniem zespołu budynków mieszkalnych ALFA PARK w Gdańsku. Wartość umowy, która ma zostać podpisana 23 marca br., opiewać będzie kwotę na 41 mln zł netto. Prace mają być zakończone w październiku 2012 roku.

Inwestorem osiedla Alfa Park jest spółka celowa o nazwie M-Alfa Osiedla Spółka z o.o., Spółka Komandytowo - Akcyjna, należąca do Grupy JWK. Projekt całej inwestycji mieszkaniowej Grupy JWK na terenie Trójmiasta, zakłada budowę 200 tys.mkw powierzchni użytkowej mieszkań składającej się z 3 tys. mieszkań o średniej powierzchni 63 mkw oraz 18 domów o średniej powierzchni 300 mkw. Obszar inwestycji zajmuje powierzchnię 108 hektarów i jest położony w dzielnicy Gdańska Piecki-Migowo. Wszystkie działki podlegają planowi zagospodarowania przestrzennego i są gotowe do zabudowy.

Osiedle Alfa Park tworzyć będzie 11 bloków 3-4 piętrowych, rozmieszczonych na 49 tys. metrów kwadratowych, w pobliżu jeziora, gdzie miejska zabudowa graniczy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. W pierwszym etapie, który zakończy się w IV kwartale 2012 roku, powstanie 7 budynków, w których zaprojektowano 235 mieszkań 1-, 2-, 3-, 4-pokojowych, o powierzchni od 38,2 do ponad 100 mkw. W drugim etapie, który zostanie zrealizowany w II kwartale 2013 roku, powstaną 4 budynki z mieszkaniami o podobnym metrażu. Pod budynkami znajdą się komórki lokatorskie oraz podziemne miejsca parkingowe; przewidziano także dodatkowy parking naziemny na terenie osiedla.

Zastosowane rozwiązania: 
- ściany kondygnacji podziemnych żelbetowe wylewane “na mokro”, a kondygnacji nadziemnych murowane z bloczków silikatowych,
- ściany osłonowe z ociepleniem ze styropianu i wyprawą elewacyjną,
- ściany działowe murowane z cegły silikatowej,
- stropy typu Filigran,
- schody i szyby wind – technologia mieszana, konstrukcja żelbetowa i murowana,
- stropodach wentylowany, ocieplony, pokrycie z papy termozgrzewalnej.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: