Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic
wstep do jakosc budynku

Zrównoważone budownictwo w Polsce
przykłady najlepszych praktyk


4-5 listopada

ul. Senatorska 13/15, Warszawa


UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY

O KONFERENCJICelem konferencji jest edukacja i wymiana doświadczeń na rzecz jakości budowania. Poszczególne bloki tematyczne konferencji prezentują najlepsze praktyki projektowania i wykonawstwa budynków o różnych funkcjach ze szczególnym naciskiem na zagadnienia oszczędności energii, klimatu wewnętrznego i eksploatacji.


 

RELACJA
Jak zaprojektować dom spełniający przepisy obowiązujące od 2021? Jak zaprojektować dom spełniający przepisy obowiązujące od 2021? Prezentacja dr arch. Miłosza Lipińskiego, współwłaściciela biura architektonicznego M&L Lipińscy Biuro Projektowe, specjalizującego się w architekturze energooszczędnej i proekologicznej, dotycząca trudności projektowania domów spełniających przepisy obowiązujące od 2021.
dots
Wpływ sposobu ogrzewania na efektywność energetyczną budynku Wpływ sposobu ogrzewania na efektywność energetyczną budynku To temat wystąpienia dr inż. Adriana Trząskiego, adiunkta w Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, specjalisty ds. efektywności energetycznej Narodowej Agencji Poszanowania Energii na konferencji budowlanej "Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT".
dots
Nakłady finansowe i korzyści wynikające z budowy różnych budynków energooszczędnych w Polsce Nakłady finansowe i korzyści wynikające z budowy różnych budynków energooszczędnych w Polsce Prezentacja analiz symulacyjnych ogrzewania budynków o różnym przeznaczeniu dr inż. Arkadiusza Węglarza, doradcy zarządu ds. gospodarki niskoemisyjnej Krajowej Agencji Poszanowania Energii, wiceprezesa Zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.
dots
Active House Vision - domy aktywne w teorii i praktyce Active House Vision - domy aktywne w teorii i praktyce Koncepcja Active House - zainicjowana przez Grupę Velux - tzw. domu aktywnego, który łączy efektywność energetyczną, wysoką jakość klimatu wewnętrznego, a także ochronę środowiska naturalnego, to temat prezentacji Kurta Emila Eriksena, sekretarza generalnego Active House Alliance.
dots
Założenia Active House – komfort, energia i środowisko w budynkach Założenia Active House – komfort, energia i środowisko w budynkach Active House - Dom Aktywny - to budynek mieszkalny, łączący efektywność energetyczną oraz komfort mieszkańcow, wysoką jakość środowiska wewnętrznego, a także ochronę środowiska naturalnego.
dots
Broszury Active House do pobrania Broszury Active House do pobrania Na konferencji Jakość Budynku ENERGIA • KLIMAT • KOMFORT dużym zainteresowaniem cieszyły się broszury Active House. Udostępniamy je w wersji do pobrania!
dots
Dom jednorodzinny z certyfikatem - case study Dom jednorodzinny z certyfikatem - case study Co to jest budynek pasywny i jak funkjonuje? Przykłady domów pasywnych, w tym domu pasywnego BP-1, którego projekt powstał na bazie pracy wyróżnionej II nagrodą w konkursie MURATOR na Energooszczędny Dom Dostępny 2013 - prezentacja Cezarego Sankowskiego, architekta współprowadzącego pracownię CS studio, specjalizującą się w projektowaniu budynków pasywnych i energooszczędnych.
dots
Nowe Żerniki - osiedle europejskiej stolicy kultury Nowe Żerniki - osiedle europejskiej stolicy kultury Prezentacja arch. Zbigniewa Maćkowa dotycząca wrocławskiego osiedla Nowe Żerniki, projektu pod wieloma względami pionierskiego i konstruktywnego.
dots
Budynki wielorodzinne Accent Vert i Accent Eco w Warszawie Budynki wielorodzinne Accent Vert i Accent Eco w Warszawie Inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - budynki Accent Vert i Accent Eco - prezentacja Tymona Nowosielskiego, dyrektora operacyjnego Bouygues Immobilier Polska.
dots
Zrównoważony budynek ATRIUM 2 w Warszawie Zrównoważony budynek ATRIUM 2 w Warszawie Zrównoważony budynek biurowy ATRIUM 2 w Warszawie - prezentacja Adama Targowskiego, odpowiedzialnego za wyznaczanie i egzekwowanie standardów jakości budowanych obiektów oraz standardów zrównoważonego rozwoju w firmie SKANSKA Property Poland.
dots
BOŚ Bank - finansowanie zielonego budownictwa BOŚ Bank - finansowanie zielonego budownictwa Danuta Rostowska, naczelnik wydziału ekologii BOŚ Banku prezentuje programy preferencyjnego finansowania proekologicznych inwestycji oferowanych przez BOŚ Bank.
dots
Anna Żyła o wspieraniu budownictwa enerooszczędnego przez BOŚ Bank. WIDEO Anna Żyła o wspieraniu budownictwa enerooszczędnego przez BOŚ Bank. WIDEO Anna Żyła, Główny Ekolog BOŚ Banku, opowiada m.in. o sposobach dotowania przez BOŚ Bank budownictwa energooszczędnego oraz kredycie hipotecznym z dotacją na dom energooszczędny. BOŚ Bank był patronem konferencji budowlanej Muratora Jakość Budynku: ENERGIA•KLIMAT•KOMFORT, która odbyła się 4-5 listopada w warszawskim Pałacu Prymasowskim.
dots
Programy dofinansowania na budownictwo energooszczędne, zrównoważone i termomodernizację Programy dofinansowania na budownictwo energooszczędne, zrównoważone i termomodernizację Prezentacja Pawła Bartoszewskiego, głównego specjalisty Departamentu Ochrony Klimatu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), omawiająca programy LEMUR (celem programu jest zmniejszenie zużycia energii w nowych, energooszczędnych budynkach użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego) oraz RYŚ (program dotyczący termomodernizacji domów jednorodzinnych).
dots
Oświetlenie naturalne w budynkach mieszkalnych, biurowych oraz produkcyjnych Oświetlenie naturalne w budynkach mieszkalnych, biurowych oraz produkcyjnych Oświetlenie światłem dziennym w budynkach mieszkalnych, biurowych i produkcyjnych - prezentacja arch. Piotra Jurkiewicza, specjalizującego się w budownictwie pasywnym, certyfikowanym przez PA Darmstad.
dots
Okna i osłony przeciwsłoneczne w energooszczędnych budynkach przyszłości Okna i osłony przeciwsłoneczne w energooszczędnych budynkach przyszłości Funkcje okien i osłon przeciwsłonecznych w energooszczędnych budynkach przyszłości, trendy w architekturze, rodzaje nowoczesnych osłon przeciwsłonecznych - to tematy prezentacji Jerzego Żurawskiego, współzałożyciela Dolnośląskiej Agencji Poszanowania Energii.
dots
Sposoby ochrony budynków energooszczędnych przed przegrzewaniem Sposoby ochrony budynków energooszczędnych przed przegrzewaniem Błędy w projektowaniu budynków energooszczędnych i sposoby ich ochrony przed przegrzewaniem, głównego problemu w budynkach energooszczędnych - prezentacja dr inż. Szymona Firląga, adiunkta na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, eksperta w dziedzinie budownictwa energooszczędnego.
dots
Rola wentylacji w zapewnieniu właściwej jakości powietrza wnętrz Rola wentylacji w zapewnieniu właściwej jakości powietrza wnętrz Rola wentylacji w zapewnieniu właściwej jakości powietrza wewnętrznego, czynniki obniżające komfort życia oraz zagrażające zdrowiu - analiza dr inż. Jerzego Sowy z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, eksperta w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji oraz jakości powietrza wnętrz.
dots
Zasady projektowania budynków pod względem akustycznym na przykładach wybranych realizacji Zasady projektowania budynków pod względem akustycznym na przykładach wybranych realizacji Jakie są wymagania prawne dotyczące izolacyjności akustycznej w pomieszczeniach mieszkalnych, zasady projektowania akustyki budynków na przykładach wybranych realizacji, to tematy prezentacji dr inż. Leszka Dulaka, konsultanta specjalizującego się w akustyce budowlanej i środowiskowej, adiunkta na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej.
dots
Zarządzanie budynkami energooszczędnymi - studium przypadku na podstawie Domu Galia Zarządzanie budynkami energooszczędnymi - studium przypadku na podstawie Domu Galia Dr inż. Jacek Biskupski, naukowiec i praktyk w zakresie systemów zarządzania budynkiem (BMS) przedstawia współtworzony przez siebie BMS UNIHOME. Jak zarządzać budynkiem energooszczędnym i po co w domu BMS, to główne zagadnienia prezentacji.
dots
Eksploatacja budynków energooszczędnych: praktyczne wskazówki dla inwestorów i użytkowników Eksploatacja budynków energooszczędnych: praktyczne wskazówki dla inwestorów i użytkowników Akustyka, jakość światła i powietrza, komfort cieplny, a także udogodnienia dla użytkowników w energooszczędnych budynkach biurowych - prezentacja Iana Booth, partnera BuroHappold Engineering.
dots
 Efektywność energetyczna i zdrowy klimat wnętrz Efektywność energetyczna i zdrowy klimat wnętrz Większość Europejczyków aspiruje do posiadania tzw. zdrowego domu. Jednak wielu z nich, nawet o tym nie wiedząc, nadal mieszka i pracuje w warunkach niekorzystnych dla zdrowia i samopoczucia. Problem tkwi bowiem w tym, żeby zmieniać nie tylko standardy projektowania i budowania, ale także świadomość o roli domu w życiu człowieka, bowiem nie tylko efektywność energetyczna budynku, ale również zdrowy klimat wnętrz to dwa główne, nierozerwalne kanony współczesnej architektury.
dots
Arch. Monika Kupska-Kupis o staraniach firmy VELUX o komfortowy, zdrowy dom. WIDEO Arch. Monika Kupska-Kupis o staraniach firmy VELUX o komfortowy, zdrowy dom. WIDEO Arch. Monika Kupska-Kupis, koordynator projektów VELUX, opowiada o działaniach firmy VELUX, zmierzających do zapewnienia użytkownikom budynków pełnego komfortu w postaci efektywności energetycznej, optymalnego oświetlenia oraz odpowiedniej jakości powietrza. Wywiad przeprowadzony przy okazji konferencji budowlanej Muratora Jakość Budynku: ENERGIA•KLIMAT•KOMFORT, która odbyła się 4-5 listopada w warszawskim Pałacu Prymasowskim.
dots
Najważniejsze obiekty architektoniczne w Polsce - prezentacja arch. Ewy P. Porębskiej. WIDEO Najważniejsze obiekty architektoniczne w Polsce - prezentacja arch. Ewy P. Porębskiej. WIDEO Ewa P. Porębska, architekt i redaktor naczelna miesięcznika "Architektura-murator", prezentuje najważniejsze obiekty architektoniczne, zrealizowane w Polsce po 2000 roku. Przegląd wybitnej, polskiej architektury ostatnich lat pochodzi z konferencji budowlanej Muratora Jakość Budynku: ENERGIA•KLIMAT•KOMFORT (4-5 listopada, Warszawa, Pałac Prymasowski).
dots
Fotorelacja z 1 dnia konferencji Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT Fotorelacja z 1 dnia konferencji Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT Fotorelacja z 1 dnia Konferencji Budowlanej Muratora Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT, poświęconej klimatowi w budynkach energooszczędnych oraz efektywności energetycznej. Konferencja odbyła się 4-5 listopada 2015 w Warszawie, w Pałacu Prymasowskim. 
dots
Fotorelacja z 2 dnia konferencji Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT Fotorelacja z 2 dnia konferencji Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT Fotorelacja z 2 dnia Konferencji Budowlanej Muratora Jakość Budynku: ENERGIA ● KLIMAT ● KOMFORT, poświęconej klimatowi w budynkach energooszczędnych oraz efektywności energetycznej. Konferencja odbyła się 4-5 listopada 2015 w warszawskim Pałacu Prymasowskim. 
dots
PROGRAM KONFERENCJI
dots
JAKOŚĆ BUDYNKU ENERGIA•KLIMAT•KOMFORT

10:05-10:35
Jak zaprojektować dom spełniający przepisy obowiązujące od 2021 roku

dr arch. Miłosz Lipiński,

współwłaściciel biura architektonicznego M&L Lipińscy Biuro Projektowe, specjalizującego się w architekturze energooszczędnej i proekologicznej

 

 

11:05-11:35
Nakłady finansowe i korzyści wynikające z budowy różnych budynków energooszczędnych

dr inż. Arkadiusz Węglarz,

doradca zarządu ds. gospodarki niskoemisyjnej Krajowej Agencji Poszanowania Energii, wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych

 

 

12:05-12:25
Przerwa kawowa

 

 

12:40-13:10
Case study: Dom jednorodzinny z certifikatem

arch. Cezary Sankowski,

współprowadzący pracownię CS studio, specjalizującej się w projektowaniu budynków pasywnych i energooszczędnych

 

 

13:40-14:10
Przerwa na lunch

 

 

 

14:40-15:10
Case study: Budynki wielorodzinne Accent Vert & Accent Eco w Warszawie

arch. Katarzyna Dawidczyk,

prezes zarządu Architekci Dawidczyk & Partnerzy

Tymon Nowosielski,

dyrektor operacyjny Bouygues Immobilier Polska

 

 

 

15:40-15:55
BOŚ Bank – finansowanie zielonego budownictwa

Danuta Rostowska,

naczelnik Wydziału Ekologii w Departamencie Ekologii i Komunikacji BOŚ Banku

10:00-10:05
Otwarcie konferencji

Anna Kamińska,

dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym ZPR Media

 

10:35-11:05
Wpływ sposobu ogrzewania na efektywność energetyczną budynku

dr inż. Adrian Trząski,

adiunkt w Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, specjalista ds. efektywności energetycznej Narodowej Agencji Poszanowania Energii

11:35-12:05
Panel dyskusyjny

Domy aktywne w teorii i praktyce

moderatorka: arch. Monika Kupska-Kupis, Architect Project Coordinator VELUX

12:25-12:40
Nowa jakość budynków w Polsce. Przegląd najważniejszych obiektów architektonicznych zrealizowanych po 2000 roku

arch. Ewa P. Porębska,

redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”, wiceprezes wydawnictwa ZPR Media

13:10-13:40
Case study: Osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu

arch. Zbigniew Maćków,

przewodniczący Dolnośląskiej Izby Architektów,  prowadzi firmę MAĆKÓW PRACOWNIA PROJEKTOWA

14:10-14:40
Panel dyskusyjny

Komfortowa przestrzeń, jakość osiedli mieszkaniowych

moderatorka: Anna Wrońska, redaktor naczelna miesięcznika "Murator"

 

15:10-15:40
Case study: Zrównoważony budynek biurowy Atrium 2 w Warszawie

Adam Targowski,

odpowiedzialny za wyznaczanie i egzekwowanie standardów jakości budowanych obiektów oraz standardów zrównoważonego rozwoju w firmie Skanska Property Poland

15:45-16:25
Programy dofinansowania na budownictwo energooszczędne, zrównoważone i termomodernizację

Paweł Bartoszewski,

główny specjalista Departamentu Ochrony Klimatu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

dots
Zakończenie pierwszego dnia konferencji
dots
JAKOŚĆ BUDYNKU ENERGIA•KLIMAT•KOMFORT

10:05-10:35
Oświetlenie światłem dziennym w budynkach mieszkalnych, biurowych i przemysłowych

arch. Piotr Jurkiewicz,

współwłaściciel biura architektonicznego DJiO z Warszawy, projektant budownictwa pasywnego certyfikowany przez Passivhaus Institut w Darmstad, autor pasywnych budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych

 

 

 

11:05-11:35
Przerwa kawowa

 

 

 

12:05-12:35
Rola wentylacji w zapewnieniu właściwej jakości powietrza wnętrz

dr inż. Jerzy Sowa,

ekspert w dziedzinie wentylacji, klimatyzacji i jakości powietrza wnętrz, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej

 

 

 

13:20-13:50
Panel dyskusyjny

Wpływ klimatu wewnętrznego na zdrowie i jakość życia użytkowników

moderatorka: Dominika Merek, redaktor naczelna serwisu Muratorplus.pl

 

 

 

14:30-15:00
Zarządzanie budynkami energooszczędnymi

dr inż. Jacek Biskupski,

naukowiec i praktyk w zakresie systemów zarządzania budynkiem (BMS), koncentrujących się na efektywności energetycznej i wykorzystaniu energii odnawialnych; wykładowca Politechniki Krakowskiej i AGH w Krakowie; współtwórca systemu BMS UNIHOME wdrażanego w kilkunastu domach energooszczędnych w Polsce

 

10:00-10:05
Rozpoczęcie drugiego dnia konferencji

Anna Kamińska,

dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym ZPR Media

10:35-11:05
Okna i osłony przeciwsłoneczne w energooszczędnych budynkach przyszłości – projektowanie, realizacja i eksploatacja

Jerzy Żurawski,

współzałożyciel Dolnośląskiej Agencji Poszanowania Energii, prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenia "Poszanowanie Energii i Środowiska", członek zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych

11:35-12:05
Sposoby ochrony budynków energooszczędnych przed przegrzewaniem

dr inż. Szymon Firląg,

adiunkt  na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, ekspert w dziedzinie budownictwa energooszczędnego, współautor projektu i realizacji pierwszego certyfikowanego budynku pasywnego w Polsce

12:35-13:20
Zasady projektowania budynków pod względem akustycznym na przykładach wybranych realizacji

dr inż. Leszek Dulak,

konsultant akustyczny specjalizujący się w akustyce budowlanej i środowiskowej, adiunkt na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej, pracownik Laboratorium Akustycznego Politechniki Śląskiej

13:50-14:30
Przerwa na lunch

 

 

15:00-15:30
Eksploatacja budynków energooszczędnych, praktyczne wskazówki dla inwestorów i użytkowników

Ian Booth,

partner BuroHappold Engineering

dots
Zakończenie konferencji
PRELEGENCI
dr arch. Miłosz Lipiński
dr arch. Miłosz Lipiński
współwłaściciel biura architektonicznego M&L Lipińscy Biuro Projektowe, specjalizującego się w architekturze energooszczędnej i proekologicznej
dr inż. Arkadiusz Węglarz
dr inż. Arkadiusz Węglarz
doradca zarządu ds. gospodarki niskoemisyjnej w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych
dr inż. Adrian Trząski
dr inż. Adrian Trząski
adiunkt w Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, specjalista ds. efektywności energetycznej Narodowej Agencji Poszanowania Energii
arch. Ewa P. Porębska
arch. Ewa P. Porębska
redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”, wiceprezes wydawnictwa ZPR Media SA. Działa na rzecz popularyzacji najlepszych wzorców architektury. Juror Europejskiej Nagrody Architektonicznej imienia Miesa van der Rohe 2013. Członek Rady Ekspertów Nagrody European Prize for Urban Public Space. Członek jury World Architecture Festiwal w Barcelonie w latach 2008-2010. Członek Rady Muzeum Architektury we Wrocławiu
arch. Cezary Sankowski
arch. Cezary Sankowski
współprowadzący pracownię CS studio, specjalizującą się w projektowaniu budynków pasywnych i energooszczędnych, nagrodzoną II nagrodą w konkursie Muratora na "Energooszczędny Dom Dostępny" za dom spełniający wymogi standardu NF15
arch. Zbigniew Maćków
arch. Zbigniew Maćków
przewodniczący Dolnośląskiej Izby Architektów, członek IARP, SARP, MKUA, prowadzi firmę MAĆKÓW PRACOWNIA PROJEKTOWA
dr inż. Szymon Firląg
dr inż. Szymon Firląg
adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, ekspert w dziedzinie budownictwa energooszczędnego, współpracownik Buildings Performance Institute Europe (BPIE)
dr inż. Leszek Dulak
dr inż. Leszek Dulak
konsultant akustyczny, specjalizujący się w akustyce budowlanej i środowiskowej, adiunkt na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej, pracownik Laboratorium Akustycznego Politechniki Śląskiej
Adam Targowski
Adam Targowski
odpowiedzialny za wyznaczanie i egzekwowanie standardów jakości budowanych obiektów oraz standardów zrównoważonego rozwoju w SKANSKA
Ian Booth
Ian Booth
dyrektor zarządzający BuroHappold Engineering w Polsce, promuje i wdraża koncepcje zrównoważonego budownictwa korzystnie wpływającego na zdrowie użytkowników
dr inż. Jerzy Sowa
dr inż. Jerzy Sowa
ekspert w dziedzinie wentylacji, klimatyzacji i jakości powietrza wnętrz, pracownik Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej
Paweł Bartoszewski
Paweł Bartoszewski
główny specjalista w Departamencie Ochrony Klimatu NFOŚiGW, od wielu lat związany z problematyką finansowania ochrony środowiska, długoletni pracownik Fundacji EkoFundusz. W NFOŚiGW zajmuje się programami skierowanymi do odbiorcy indywidualnego, a także problematyką efektywności energetycznej w budownictwie i odnawialnych źródeł energii
arch. Piotr Jurkiewicz
arch. Piotr Jurkiewicz
współwłaściciel biura architektonicznego DJiO z Warszawy, projektant budownictwa pasywnego certyfikowany przez Passivhaus Institut w Darmstad, autor pasywnych budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych
dr inż. Jacek Biskupski
dr inż. Jacek Biskupski
naukowiec i praktyk w zakresie systemów zarządzania budynkiem (BMS), koncentrujących się na efektywności energetycznej i wykorzystaniu energii odnawialnych. Wykładowca Politechniki Krakowskiej i AGH w Krakowie. Współtwórca systemu BMS UNIHOME wdrażanego w kilkunastu domach energooszczędnych w Polsce
Jerzy Żurawski
Jerzy Żurawski
współzałożyciel Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenia "Poszanowanie Energii i Środowiska", członek zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych
Danuta Rostowska
Danuta Rostowska
naczelnik Wydziału Ekologii w Departamencie Ekologii i Komunikacji BOŚ Banku, współtworzy procedury dotyczące procesu udzielania kredytów proekologicznych i oceny ryzyka ekologicznego projektów inwestycyjnych, uczestniczy w wypracowywaniu kierunków rozwoju działalności proekologicznej BOŚ Banku
arch. Katarzyna Dawidczyk
arch. Katarzyna Dawidczyk
prezes zarządu Architekci Dawidczyk & Partnerzy pracowni specjalizującej się z projektowaniu budynków mieszkaniowych wielorodzinnych, budynków data center oraz rewitalizacji obiektów zabytkowych
PATRONI HONOROWI
PARTNER STRATEGICZNY
PARTNER GŁÓWNY
PARTNER
SPONSORZY
KONTAKT
DLA UCZESTNIKÓW
Monika Leśkiewicz
tel. +48 22 515 91 50

mleskiewicz@murator.com.pl

DLA REKLAMODAWCÓW
Lilla Augustyniak
tel. +48 668 431 721

laugustyniak@grupazpr.pl

INFORMACJA O PARKINGACH

Najbliższe publiczne parkingi znajdują się: na Placu Teatralnym i przy ul. Podwale

VELUX wspiera energooszczędne i zdrowe budownictwo SPRAWDŹ

Muratorplus.pl - pierwszy w Polsce serwis budowlany dla profesjonalistów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: