Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic
fasady

24 maja 2017

Hotel Bellotto, ul.Senatorska 13/15, Warszawa

O KONFERENCJI

Fasada wyznacza granice wewnętrznej przestrzeni budynku, nadaje formę. To ona odpowiada za wyrazistość i charakter obiektu. Jest swoistego rodzaju genius loci budunku, często odzwierciedla także jego przeznaczenie czy kontekst miejsca.
Fasada to jednak nie tylko wyraz twórczości i wizji architektonicznej. Pełni też niezmiernie ważne funkcje techniczne i praktyczne: chroni wnętrza przed czynnikami atmosferycznymi, bilansuje budynek energetycznie, zapewnia dopływ naturalnego światła i komfort akustyczny. Wszystkie te wymagania dotyczące fasad realizowane są dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i rozwiązań systemowych.

Jak połączyć myśl architektoniczną z technologią i warunkami technicznymi, by powstała nowoczesna fasada? Jakie są najnowsze narzędzia do projektowania i wykonywania fasad? O tym m.in. mówić będą eksperci i praktycy na kolejnej konferencji MURATORA, poświęconej właśnie fasadom.

RELACJA
Jak pogodzić technologię z koncepcją architektoniczną i obowiązującymi przepisami. PREZENTACJA Jak pogodzić technologię z koncepcją architektoniczną i obowiązującymi przepisami. PREZENTACJA Autor przeszło 100 projektów wykonawczych elewacji, Tomasz Karwatka z biura projektowego Studio Profil, zwrócił uwagę na najczęściej występujące problemy pogodzenia wizji architekta z technologią i przepisami. Zaprojektować i wykonać da się tak naprawdę każdą elewację, ale wymaga to spełnienia kilku warunków.
dots
Jak pogodzić technologię z koncepcją architektoniczną i obowiązującymi przepisami. WIDEO Jak pogodzić technologię z koncepcją architektoniczną i obowiązującymi przepisami. WIDEO Jak powinien wyglądać idealny proces inwestycyjny, a jak to wygląda w rzeczywistości? Na co architekci powinni zwracać uwagę przy projektowaniu fasad budynków? Co podnosi koszty elewacji? Między innymi te ważne zagadnienia poruszył w swojej prezentacji Tomasz Karwatka ze Studia Profil.
dots
Wpływ fasad na efektywność energetyczną oraz komfort użytkowania budynku. PREZENTACJA Wpływ fasad na efektywność energetyczną oraz komfort użytkowania budynku. PREZENTACJA Metody oceny efektywności energetycznej budynków, porównanie zużycia energii i mocy grzewczej dla dwóch wariantów fasady - te m.in. tematy omówił na konferencji FASADY Konrad Witczak, specjalista ds. norm i standardów w firmie Rockwool Polska.
dots
Wpływ fasad na efektywność energetyczną oraz komfort użytkowania budynku. WIDEO Wpływ fasad na efektywność energetyczną oraz komfort użytkowania budynku. WIDEO Konrad Witczak, specjalista ds. norm i standardów z firmy Rockwool Polska poruszył tematy efektywności energetycznej budynków, doświetlenia światłem naturalnym oraz dostarczania energii do budynków. 
dots
Fasada bioklimatyczna - szanse i wyzwania. Efektywne rozwiązania Somfy. PREZENTACJA Fasada bioklimatyczna - szanse i wyzwania. Efektywne rozwiązania Somfy. PREZENTACJA Prezentacja Waldemara Niedzieli z firmy Somfy, poruszająca zagadnienia automatyki fasad dynamicznych i jej wpływu na efektywność energetyczną budynków.
dots
Fasada bioklimatyczna - szanse i wyzwania. Efektywne rozwiązania Somfy. WIDEO Fasada bioklimatyczna - szanse i wyzwania. Efektywne rozwiązania Somfy. WIDEO O wyzwaniach związanych z projektowaniem fasad dynamicznych, aktywnych przesłonach redukujących zapotrzebowanie na energię elektryczną, zarządzaniu przepływem ciepła opowiadał Waldemar Niedziela, ekspert firmy Somfy.
dots
Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych. PREZENTACJA Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych. PREZENTACJA Prezentacja Dariusza Heima z Politechniki Łódzkiej, przedstawiajaca m.in. projekt badawczy, obrazujący zastosowanie technologii fotowoltaicznej, dzięki której fasady produkują energię elektrycznną dla budynku.
dots
Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych. WIDEO Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych. WIDEO Dariusz Heim z Politechniki Łódzkiej przedstwił systemy fasad fotowoltaicznych, w tym eksperymentalne fasady fotowoltaiczne, a także przykłady fasad PV budynków mieszkalnych i biurowych.
dots
Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe w nowoczesnym budownictwie. PREZENTACJA Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe w nowoczesnym budownictwie. PREZENTACJA Systemy fasadowe oraz okienno-drzwiowe były tematem wystąpienia Michała Marcinowskiego z firmy Aluprof. Ekspert zaprezentował również obiekty zrealizowane w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych, oparte właśnie na systemach fasadowych Aluprof.
dots
Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe w nowoczesnym budownictwie. WIDEO Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe w nowoczesnym budownictwie. WIDEO Michał Marcinowski z firmy Aluprof przedstawił systemy okienno-drzwiowe przeznaczone do budynków jednorodzinnych, jak i wielkokubaturowych, a także systemy lekkich ścian osłonowych oraz budynki zrealizowane w tych systemach.
dots
Fasady przeszklone - nowe rozwiązania projektowe. PREZENTACJA Fasady przeszklone - nowe rozwiązania projektowe. PREZENTACJA O nowym rozwiązaniu w projektowaniu elewacji, czyli o hybrydach drewniano-szklanych, opowiadał Marcin Kozłowski z Politechniki Śląskiej.
dots
Fasady przeszklone - nowe rozwiązania projektowe. WIDEO Fasady przeszklone - nowe rozwiązania projektowe. WIDEO O swoich badaniach nad kompozytami drewniano-szklanymi, jako nowym materiałem w projektowaniu elewacji opowiadał Marcin Kozłowski z Politechniki Śląskiej.
dots
Projektowanie parametryczne i generatywne fasad. PREZENTACJA Projektowanie parametryczne i generatywne fasad. PREZENTACJA "W architekturze parametryczność odnosi się do dwóch głównych aspektów: modelowania i projektowania. Należy więc rozróżnić dwa terminy: modelowanie parametryczne i projektowanie parametryczne" - zagadnienia te przedstawił w swojej prezentacji arch. Łukasz Pluta z pracowni plu8.pl.
dots
Projektowanie parametryczne i generatywne fasad. WIDEO Projektowanie parametryczne i generatywne fasad. WIDEO O metodach projektowania parametrycznego, modelowaniu komputerowym, przykładach realizacji obiektów zaprojektowanych tą techniką opowiadał arch. Łukasz Pluta z pracowni plu8.pl.
dots
Skóra, która żyje - przegląd innowacyjnych rozwiązań fasadowych ze świata. PREZENTACJA Skóra, która żyje - przegląd innowacyjnych rozwiązań fasadowych ze świata. PREZENTACJA Krytyk architektury Tomasz Malkowski przedstawił przykłady ciekawych, innowacyjnych elewacji obiektów, które przestają już być tylko biernymi powłokami, a wchodzą w interakcję z otoczeniem.
dots
Skóra, która żyje - przegląd innowacyjnych rozwiązań fasadowych ze świata. WIDEO Skóra, która żyje - przegląd innowacyjnych rozwiązań fasadowych ze świata. WIDEO Arch. Tomasz Malkowski przeniósł uczestników konferencji FASADY w fascynujący świat architektury. Podał przykłady ciekawych elewacji zrealizowanych na świecie i nurty w architekturze.
dots
Konferencja „FASADY”. FOTORELACJA Konferencja „FASADY”. FOTORELACJA Tematem przewodnim kolejnej już konferencji MURATORA były fasady - projektowanie, wykonawstwo, odbiory, zagadnienia prawne, najnowsze technologie. Spotkanie miało miejsce 24 maja w Warszawie, w Hotelu Bellotto przy Senatorskiej 13/15. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
dots
PROGRAM KONFERENCJI
dots
FASADY

10.05-10.35
Jak pogodzić technologię z koncepcją architektoniczną i obowiązującymi przepisami

mgr inż. Tomasz Karwatka, Studio Profil

 

 

 

 

 

11.05-11.35
Fasady wentylowane - problemy dotyczące wykonania i odbioru

dr inż. Ołeksij Kopyłow, Instytut Techniki Budowlanej

 

 

11.50-12.20
PRZERWA KAWOWA

 

 

 

 

 

12.35-13.05
Integracja paneli fotowoltaicznych z bryłą budynku w technologii fasad wentylowanych

dr hab. inż. Dariusz Heim, Politechnika Łódzka

 

 

 

13.20-13.50
Fasady przeszklone - nowe rozwiązania projektowe

dr inż. Marcin Kozłowski, Politechnika Śląska

14.20-14.50
Skóra, która żyje – przegląd innowacyjnych rozwiązań fasadowych ze świata

mgr inż. arch. Tomasz Malkowski

10:00-10:05
Rozpoczęcie konferencji

Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym ZPR Media

 

 

10.35-11.05
Błędy wykonawcze fasad i metody ich oceny

mgr inż. Marzena Jakimowicz, Instytut Techniki Budowlanej

11.35-11.50
Wpływ fasad na efektywność energetyczną oraz komfort użytkowania budynków

dr inż. Konrad Witczak, Rockwool Polska, specjalista ds. norm i standardów

12.20-12.35
Fasada bioklimatyczna - szanse i wyzwania. Efektywne rozwiązania SOMFY

Waldemar Niedziela, SOMFY

 

 

 

 

13.05-13.20
Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe w nowoczesnym budownictwie

mgr inż. Michał Marcinowski, ALUPROF

 

 

 

13.50-14.20
Projektowanie parametryczne i generatywne fasad

mgr inż. arch. Łukasz Pluta, plus8.pl

dots
LUNCH
PRELEGENCI
dr hab. inż. Dariusz Heim
dr hab. inż. Dariusz Heim
pracownik naukowy w Katedrze Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się zagadnieniami fizyki budowli, w szczególności zaś problematyką efektywności energetycznej i budownictwa zrównoważonego. Pełni funkcję przewodniczącego KT 179 ds. Ochrony Cieplnej Budynków oraz prezesa Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Autor ponad 200 artykułów naukowych, współautor 4 monografii
mgr inż. Michał Marcinowski
mgr inż. Michał Marcinowski
specjalista ds. projektowania w Dziale Wsparcia Technicznego firmy ALUPROF. Związany z branżą fasadową od 10 lat. Zaangażowany w projektowanie, doradztwo oraz prowadzenie szkoleń dla producentów, architektów i projektantów z systemów okienno-drzwiowych i fasadowych
mgr inż. arch. Tomasz Malkowski
mgr inż. arch. Tomasz Malkowski
absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Krytyk architektury, dziennikarz i scenarzysta programów o architekturze (m.in. „Domy przyszłości” TVP2). Wieloletni publicysta Gazety Wyborczej. Jeden z ekspertów Mies van der Rohe Award
dr inż. Konrad Witczak
dr inż. Konrad Witczak
Rockwool Polska, specjalista ds. norm i standardów, jak również fizyki budowli, efektywności energetycznej oraz jakości środowiska wewnętrznego budynków, audytor energetyczny. Zajmuje się również analizą środowiskową i ekonomiczną cyklu życia materiałów budowlanych i budynków
mgr inż. Tomasz Karwatka
mgr inż. Tomasz Karwatka
absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej (specjalność: konstrukcje metalowe) Politechniki Warszawskiej. Od 1992 do 2005 roku zajmował się projektowaniem różnych typów fasad w koncernach Kawneer i Sapa. Od 2005 roku prowadzi własne biuro techniczne specjalizujące się w projektowaniu elewacji (ponad 100 projektów wykonawczych w Polsce i za granicą) oraz nadzorze nad ich realizacją, ekspertyzami i wszelkiego typu doradztwem. Członek SARP
mgr inż. arch. Łukasz Pluta
mgr inż. arch. Łukasz Pluta
absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2006 roku współtworzy pracownię plus8.pl, która zajmuje się projektowaniem obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, usługowo - handlowych i mieszkaniowych. W realizacji projektów aktywnie wprowadza parametryczne metody projektowania, jak również technologię BIM
dr inż. Marcin Kozłowski
dr inż. Marcin Kozłowski
pracownik naukowy Katedry Inżynierii Budowlanej Politechniki Śląskiej, członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. Szkła oraz Ogólnopolskiej Sekcji Przemysłu Szklarskiego. Aktywnie uczestniczy w europejskiej Akcji COST "Adaptive Facades Network". Ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu szklanych konstrukcji w Polsce i za granicą. Obecnie na stażu podoktorskim na Uniwersytecie w Lund (Szwecja)
dr inż. Ołeksij Kopyłow
dr inż. Ołeksij Kopyłow
pracownik Instytutu Techniki Budowlanej Zakładu Inżynierii Elementów Budowlanych. Od 2006 roku specjalizuje się w badaniach i ocenach technicznych różnych typów elewacji
mgr inż. Marzena Jakimowicz
mgr inż. Marzena Jakimowicz
kierownik Zakładu Naukowo-Badawczego – Zakładu Inżynierii Elementów Budowlanych Instytutu Techniki Budowlanej. Specjalistka w dziedzinie stolarki budowlanej, lekkich przegród, w tym ścian zewnętrznych i wewnętrznych wykonywanych z różnych typów materiałów. Autorka i współautorka 15 prac badawczych realizowanych w ramach działalności statutowej ITB oraz kilkudziesięciu opinii technicznych i ekspertyz w zakresie lekkich przegród. Wraz z innymi specjalistami pracuje nad aktami prawnymi i normatywnymi dla polskiego rynku budowlanego
Waldemar Niedziela, ekspert SOMFY
Waldemar Niedziela, ekspert SOMFY
od 2007 roku pracuje w branży home automation, obecnie odpowiedzialny za koordynację i nadzór nad projektami inwestycyjnymi poprzez współpracę z biurami projektowymi i pracowniami architektonicznymi. Realizuje wdrożenia z zakresu systemu automatyki budynkowej. Należy do Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki
PARTNERZY GŁÓWNI
PARTNERZY KONFERENCJI
PATRONI
KONTAKT
DLA UCZESTNIKÓW
Marta Balcerowska
tel. +48 22 590 51 51

mbalcerowska@grupazpr.pl

DLA REKLAMODAWCÓW
Lilla Augustyniak
tel. +48 668 431 721

laugustyniak@grupazpr.pl

Efektywne energetycznie i bezpieczne fasady ROCKWOOL SPRAWDŹ

Muratorplus.pl - pierwszy w Polsce serwis budowlany dla profesjonalistów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: