Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Firmy i ludzie

Stegu na rynku od 20 lat

Tagi:
kamień dekoracyjny
,
płytki elewacyjne
,
płytki kamieniopodobne
,
Stegu

Może firma Stegu nie jest powszechnie znana, to jednak w swojej dziedzinie - kamień dekoracyjny, aspiruje do pozycji lidera na rynku krajowym, jest też znana za granicą. Stegu jest firmą rodzinną, która powstała 20 lat temu w Jełowej pod Opolem.

Założycielami Stegu jest rodzina Skucików, która do dzisiaj zarządza przedsiębiorstwem. Firma ma w Jełowej imponującą siedzibę i zakład, który zaczął swoją produkcję od płytek cegłopodobnych. Po pięciu latach właściciele postanowili rozszerzyć asortyment o płytki kamieniopodobne, co okazało się kołem zamachowym dla rozwoju firmy. – Dzisiaj firma Stegu zatrudnia prawie 250 osób. W roku 2012 wielkość produkcji wyniosła 72 960 973 zł, a przychody ze sprzedaży  65 287 796 zł. Produkty kamieniopodobne firmy są znane również poza granicami kraju, m.in. w Niemczech, na Ukrainie i Litwie, we Francji, Włoszech, Austrii, na Węgrzech i Słowacji - udział eksportu w przychodach Stegu wynosi ponad 20%.

Zakład firmy Stegu w Jełowej pod Opolem
Zakład firmy Stegu w Jełowej pod Opolem
Fot.: Stegu

Moda na elementy dekoracyjne o strukturze materiałów naturalnych wkroczyła do Polski na początku lat 90. ubiegłego wieku (w USA, gdzie narodził się taki pomysł, znane są już od 100 lat). Postawiło na ten rynek sporo rodzimych firm i z czasem ich produkty stały się również ich specjalnością międzynarodową. Na tyle silną, by inni potentaci tego rynku (np. francuski Modulo) poczuli konkurencję i brak dla siebie miejsca w Polsce.
Płytki kamieniopodobne z firmy Stegu składają się z wielu wymieszanych ze sobą ceglanych lub kamiennych detali, co tworzonym z nich okładzinom ściennym i fasadom budynków nadaje naturalny efekt różnorodności. Płytki elewacyjne Stegu są mrozo- i wodoodporne, nie mają odbarwień oraz nie odkształcają się pod wpływem temperatury. Oprócz okładzin cegło- i kamieniopodobnych z betonu lub gipsu Stegu produkuje również panele drewniane. Co roku kolekcja powiększana jest o nowe wzory, których inspiracją jest natura z różnych zakątków świata.
- Źródłem naszego sukcesu jest przede wszystkim produkt - bardzo dbamy o jego jakość. Nasze technologie produkcji są na tyle dopracowane, że przewyższamy nawet zachodnich konkurentów – zapewnia Maciej Skucik, wiceprezes zarządu Stegu.

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: