Certyfikat Cradle to Cradle dla fasad i okien Schüco

2016-08-10 16:29
fasada schuco
Autor: Schüco

Otrzymany przez Schüco certyfikat Cradle to Cradle potwierdza, że trzy produkty firmy: fasada FWS 50+.SI oraz okna z serii AWS 75.SI+ i AWS 65 NL mają zastosowane do produkcji nieszkodliwe dla człowieka i środowiska pod względem toksykologicznym materiały, z możliwością ponownego wykorzystania w cyklach biologicznym i technologicznym, z racjonalnym zużyciem wody i energii w procesie produkcyjnym, a firma zachowuje zasady odpowiedzialności społecznej i bioróżnorodności.

Agencja na Rzecz Zachęcania do Ochrony Środowiska (EPEA) z siedzibą w Hamburgu poddała badaniom trzy produkty Schüco: fasadę FWS 50+.SI oraz okna z serii AWS 75.SI+ i AWS 65 NL. Testy przeprowadzone zgodnie z aktualnym standardem C2C opracowanym przez Cradle to Cradle Products Innovation Institute w Stanach Zjednoczonych wykazały, że rozwiązania te spełniają wymagające kryteria oceny aż w 95%! Firma otrzymała srebrny certyfikat Cradle to Cradle.

Procedura certyfikacyjna obejmuje takie zagadnienia, jak stopień szkodliwości użytych materiałów dla człowieka i środowiska pod względem toksykologicznym, możliwość ponownego wykorzystania w cyklach biologicznym i technologicznym, zużycie wody i energii w procesie produkcyjnym, a także zachowanie zasad odpowiedzialności społecznej i bioróżnorodności.

Nowoczesne okna i fasady Schüco oferują także funkcjonalne korzyści, takie jak optymalna jakość powietrza dzięki efektywnej wentylacji, doskonałe doświetlenie czy ochrona przed przegrzewaniem pomieszczeń. Dodatkowe opcje automatyki umożliwiają zaprogramowanie nocnego chłodzenia pomieszczeń. W ten sposób zewnętrzna powłoka budynku reaguje na warunki otoczenia i reguluje klimat pomieszczeń, zapewniając efektywność energetyczną i komfort, a jednocześnie w pełni nadaje się do recyklingu.

Certyfikacja Cradle to Cradle to zupełnie nowe podejście do oceny efektywności ekologicznej produktu. Opiera się na koncepcji opracowanej przez prof. dra Michaela Braungarta i Williama McDonougha, która zakłada, że w ramach takiego skutecznego ekologicznie cyklu materiały użyte w procesie produkcji mogą zostać ponownie wprowadzone do ekosystemu lub poddane obróbce technologicznej, pozwalającej na zachowanie ich parametrów. Skuteczny ekologicznie produkt to taki, który jest od samego początku projektowany w taki sposób, by był nie tylko w jak największym stopniu przydatny do recyklingu, lecz również pozwalał na wtórny odzysk surowców przy jak najmniejszym zużyciu energii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej